Kde kúpiť pašmínu?

Autor: Feb 16, 2012 Kategória: Kde kúpiť | žiadny komentár

Rozhodli ste sa kúpiť pašmínu? Na trhu je v súčasnosti bohužiaľ veľa predajcov, ktorí predávajú falzifikáty. Tie sú často označené ako „100% kašmír“, alebo „70% kašmír, 30% hodváb“, pravda je však úplne iná. Niekedy sa snažia obísť zákony označením „100% pašmína“. To je však nezmysel, nakoľko sa pre žiadnu textíliu nepoužíva označenie „pašmína“, sú totiž vyrábané z kašmírových vlákien.

Kde teda kúpiť pravú pašmínu? Nachádzajú sa síce i v kamenných obchodoch, avšak tam je väčšinou veľmi slabý výber, málo farieb, málo dostupných kusov. Oveľa väčší výber je na internete.

Sme prevádzkovatelia internetového obchodu Kasmir.sk a máme výhradné zastúpenie od jedného z najväčších producentov kašmíru v Nepále na predaj kašmírových výrobkov v strednej Európe. Vďaka tomu dokážeme ponúknuť výhodné ceny a obrovský výber.

Naše pašmíny sú dostupné v desiatkach rôznych farieb, drvivá väčšina je skladom a doručujeme ich kuriérom zvyčajne do 3-5 dní od prijatia objednávky.

Internetové obchody majú oproti kamenným jednu nevýhodu – nemôžete si tovar vopred ohmatať. V prípade nespokojnosti však nie je u nás problém tovar zaslať späť, alebo vymeniť za iný.

Podozrivým ponukám sa radšej oblúkom vyhnite. Najmä v poslednej dobe (väčšinou na zľavových portáloch) sa ponúkajú pašmíny za smiešne ceny – napríklad za 10 eur. To však znamená, že Vás predajca zavádza a produkt určite nie je vyrobený zo 70% alebo dokonca 100% kašmíru. Už ázijské továrne vykupujú od zberačov kašmírových vlákien 1 kilogram surového kašmíru za zhruba 100 USD. Preto nie je možné, aby sa pašmína predávala za takúto nízku cenu. Obyčajne sa ceny pašmín začínajú na úrovni minimálne 70 eur.

V našom eshope ponúkame 2 typy pašmín. “Diamond” pašmíny sú vyrobené čisto 100% z kašmíru. Vyznačujú sa elegantnosťou a nádhernými sýtymi farbami. Pašmíny “Platinum” v sebe zase spájajú tie najlepšie vlastnosti dvoch najluxusnejších prírodných tkanín. Vyrábajú sa totiž zo 70% kašmíru a 30% hodvábu. Sú hladké, tenké a úžasne pohodlné, jemné na dotyk.

Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek pašmínu – dávajte si pozor na predajcu a vyvarujte sa veľmi podozrivým ponukám.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *